Bilgiler

Solucan Gübresi

Türkiye’nin Samsun Solucan Gübresi Üretimi yapan kuruluşu olarak, Solucan Gübresi’nin yararlarını, tarıma, çiftçimize faydalarını anlatmak üzerine çalışmalar yaptık.

Ülkemizdeki orantısız kimyasal gübre kullanımın azaltılarak, bu organik ve son derece etkili gübreyi çiftçimize tanıtma misyondan yola çıkarak, konu ile ilgili bilgilendirme makaleleri, bilgilendirme videoları yayınlarken, sıkça sorulan sorulara yanıtlar vermeye, her iletişim talebinde bilgilerimizi, bildiklerimizi tüm şeffaf bilgiler le paylaşmaya çalıştık.

Bu çalışmalarımızın sonucunda, Türkiye’de Solucan Gübresi ve faydaları hakkında üretici çiftçilerimiz nezdinde olumlu bir algı oluştuğunu gözlemlemekteyiz.

Öte yandan bu geniş coğrafyada Samsun Solucan Gübresi üretimi yöntem ve modellerini paylaşarak, verdiğimiz katı gübre, Solucan Gübresi Üretimi yapmak isteyen girişimcilere eğitimler vererek, çiftçimize doğru prosesler sonucu üretilmiş, kaliteli Solucan Gübresi‘nin ulaşması için de gayret göstermekteyiz.

Son yıllarda Tarım Bakanlığı Lisans ve Üretim Setifikaları olmadan Solucan Gübresi üretimi yapan ve ürettikleri miktarda gübreyi pazarlamaya çalışan girişimcilerin “Solucan Gübresi” algısına verdikleri zararı üzülerek takip etmekteyiz.

Bu sebeple Samsun Solucan Gübresi ’ni arazilerinde kullanmak isteyen çiftçilerimiz için %100 Solucan Gübresi ve Solucan Kompostu arasındaki farkları anlatma ihtiyacı duyduk.