Samsun Solucan Çiftliği

Tarsol Farm Samsun Solucan Çiftliği

Teknik kadro ve alt yapımızla beraber solucan çiftliği A dan Z ye her türlü alt yapı ve solucan satışı ile beraber çiftlik kurmaktayız.

Yeni karlı  iş alanlarını araştırdığınızda organik gübrede solucan gübresi üretimi ilk 10 sırada yer almaktadır.

Samsun Solucan Çiftliği çoğu kimsenin aklında olan bu yeni iş fikri ile ilgili soruları kendimizce cevaplandıralım:

Samsun Solucan gübresi üretmek için essenia fetida türü solucanlara ihtiyaç vardır.Ticari sistemlerde Bu solucanlar kendilerine verilen fermente olmuş mamayı (Genellikle büyükbaş gübresi)yiyerek sindirim sistemlerinde bu yedikleri mamaya bazı mikroorganizmalar bulaştırarak dışkılarlar.İşte bu dışkıya solucan gübresi adı verilir.

Samsun Solucan Gübresi KKS bilimsel sınıflandırmada omurgasız hayvanlar sınıfında halkalı solucanlar sınıfına ait 8 türden biridir. Latince adı esenia foetida olup ilk defa Kaliforniya da laboratuvar ortamında kültüre alınmasından dolayı Kaliforniya solucanı olarak bilinmektedir.

Diğer solucan türlerinden farklı olarak daha hızlı hareket edebilme ve daha hızlı üreyebilme özelliklerinden dolayı gübre üretiminde bu tür kullanılmaktadır.

Samsun Solucan Çiftliği Minimum 500 Adet Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucanı ile birlikte solucan gübresi üretmeye evinizde, balkonunuzda, terasınızda başlayabilir, bu mucizevi canlıların organik atıklarınızı nasıl yüksek kaliteli, Solucan Gübresine dönüştürdüklerini gözlemleyebilirsiniz.

Samsun Solucan Çiftliği bu sayede, yerinde ve tam geri dönüşüm felsefesi ile organik atıklarınızı evinizde, bahçenizde yetiştirdiğiniz tüm çiçekli ve yapraklı bitkilerinizde kullanılabileceğiniz yüksek kaliteli organik gübreye dönüştürebilirsiniz.

Samsun Solucan Çiftliği

Solucan dışkının yapısına bulaşmış olan mikroorganizmalar bitkiler için çok faydalı canlılardır.

Bu gübre toprağa karıştırıldığı zaman içerisinde bulunan mikroorganizmalar bitkilerin köklerinde mikorizal mantarlar ile birlikte yaşamaya başlarlar.

İşte bu faydalı mikroorganizmalar bitkiyi çok sağlıklı bir şekilde geliştirir.Bitkiye beslenmesinde yardımcı olurlar.

Dolayısıyla solucan gübresi üretimi yapan kimseler için ellerinde bulundurdukları gübreler her zaman nakite çevrilebilecek kazanç kapısıdır.

TarsolFarm KompostBox Solucan Evi ile evinizde, işyerinizde organik atıklarla kendi solucan gübrenizi kendiniz üretebilirsiniz.

TarsolFarm KompostBox Solucan Evi, Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucanlarının asgari yaşam koşullarını sağlayan bir ünitedir.

Solucan Gübresi üretimi için özel tasarlanmış bu ünite sayesinde, solucan gübresi üretmek için gerekli tüm aşamaları gözlemleyebileceksiniz.

Samsun Solucan Çiftliği ayrıca solucan gübresi üreticiliğinde 2.bir kazanç kapısı da katı solucan gübresini suda eriterek,suya bulaşan bakterilerin,aminosit ve hormonların değerlendirdiği sıvıyı bir takım işlemlerden geçirerek sıvıda bulunan mikroorganizmaları uyutup dorment hale getirmek suretiyle sıvıyı şişeleyip satarak 2.bir kazanç kapısı sağlanmış olacaktır.

Tabi ki bu üretim aşaması için bir takım işlemler gerekecektir.Örneğin üretim izni,üretim ruhsatı,üretim teknik bilgisi vs…

Tarsolfarm Sıvı Solucan Gübresi tahmin edebileceğinizden çok daha büyük etkilere sahiptir.

Damlama sistemleri ile bitkilerin köküne ulaştığı andan itibaren çalışmaya başlar ve etkisini çok kısa bir zaman içerisinde bitkinin gelişiminde gösterecektir.

Samsun Solucan Çiftliği

Samsun solucan gübresi üretim işindeki 3.kazanç kapısıda 12 ayda ortalama 4-5 katına çıkan,çok hızlı bir şekilde çoğalan solucanların fiziksel satışı ile mümkündür.

Bu işlem esnasında tüketilen mamanın yapısı fiziksel, biyolojik ve kimyasal olarak değişmekte ve toprak besleyicisi, düzenleyicisi tamamen doğal, organik ve biyolojik mucizevi bir tarım girdisi olan solucan gübresine dönüşmektedir.

İçerdiği yüksek miktardaki toprak dostu azot üreticisi bakteriler ile toprak florasına zenginlik kazandırır ve toprağın zaman içinde üretken olmak vasfını kaybetmesini önler.

Samsun Solucan Gübresi ayrıca solucanların sentezledikleri antibiyotik, aminoasit ve vitaminler solucan gübresine karışmaktadır. Böylelikle biyolojik aktivasyonu artan gübrenin kullanıldığı ürünlerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlanır. Bahse konu faydalı içerik solucan gübresinde diğer hayvansal gübrelere oranla yüz kat daha fazla iken kimyasal gübreler bu faydadan yoksundur. Diğer taraftan, yine solucan gübresinin içinde bitkinin beslenmek için ihtiyaç duyduğu ve çok önemli olan humik asit ve fulvik asit maddeleri bulunmaktadır.

Solucan çiftliğine sahip olarak kazançlı bir işiniz olaçaktır….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir