Çarşamba Solucan Gübresi

Çarşamba Solucan Gübresi

Biz bu dünyadaki en büyük servetin sağlık ve sağlıklı yaş almak olduğunu düşünen ve bu uğurda neler yapabileceğimizi tartışırken kendimizi solucanlar ve gübreler arasında bulan bir ekibiz.

Çarşamba Solucan Gübresi Sağlıklı yaşamanın ilk adımını oluşturan beslenmenin hayatımızdaki önemi tartışılmaz. Ancak günümüzde şehir hayatında plaza ve beton apartmanlar arasında doğal ekmek yumurta bal meyve –sebze vb. gıdalara ulaşmak hem çok maliyetli hem de çok zor.

Son yıllarda insanların daha fazla bilinçlenip daha çok araştırma yapıp sağlıklı gıdalara olan ilgisi artmış durumda ancak dediğimiz gibi organik –doğal –ekolojik ürünlere ulaşmak sadece belli bir kesime ait olmamalı.

Sağlıklı gıdalarla yaşamını sürdürmek herkesin en doğal hakkı!

Çarşamba Solucan Gübresi Bir şekilde kıyısından köşesinden de olsa köy ile olan ilişkisini sürdürebilen şanslı insanlara da sormak istiyoruz hangimiz köyümüzde yediğimiz ekmekte yumurtada balda yada dalından kopardığımız kayısıda çocukluğumuzda yediklerimizle aynı lezzeti bulabiliyoruz ???

Günümüzde köylerde bundan yüzyıl önceki gibi geleneksel yöntemlerle tohumunu eken sulamasını yapan hasadını yapan kaç çiftçimiz vardır acaba.

GDO’lu tohumlar, böceklere yabancı otlara karşı sürekli ilaçlanan meyve-sebzeler şuruplarla beslenen arılar ve sonunda hasta mutsuz toplumlar…

Sağlıklı beslenme bir zincir ve bu zincirin en önemli halkası toprak.

Çarşamba Solucan Gübresi Toprağı yıllarca suni ithal gübrelerle kirletilmiş tarlalarda organik tarımdan doğal besinlerden bahsetmek imkânsız

İşte bizde tam da bu nedenle zincirin ilk halkasında kendimize bir yer açıp bu işe gönül verdik. Ankara’nın kazan ilçesinde 100.000 solucanımızla organik solucan gübresi üretmeye başladık.

Samsun Solucan Gübresi Dediğimiz gibi biz bu zincirin sadece bir parçasıyız. Umudumuz herkesin ülkemiz geleceğimiz çocuklarımız için dünya için bilinçlenmesi ve bir an önce yıllardır yapılan yanlışlardan vazgeçip sağlıklı yaşam için elinden geleni yapması. Bu nedenle sizleri de bu zincirin halkalarından olmaya davet ediyoruz.

Neler mi yapabilirsiniz ?

  • * Solucan alıp kendi gübrenizi kendiniz üretip satabilirsiniz. Biz çok sevdik bu işi umarız sizler de çok seveceksiniz.
  • * Evinizde bahçenizde balkonlarınızı süsleyen saksılarınızda solucan gübresi kullanabilirsiniz. Böylece sağlıklı beslenmeye önce kendi yaşamınızda adım atmış olursunuz.
  • * Bu işlerle uğraşan insanlara (meyce-sebze üreticisi, çiçekçiler, seracılar, organik tarımla uğraşan kişiler vb ) tarım yapılan toprağın temizliği kullanılan gübrenin doğallığıyla ilgili olarak sorularınızla daha da bilinçlendirebilirsiniz.

Çarşamba Solucan Gübresi Unutmayalım ki bizler bilinçlendikçe onlar da bizlere uymak zorundalar…