Tokat Solucan Gübresi

Tokat Solucan Gübresi

Eisenia Foetida – Kırmızı Kaliforniya Solucanı, doğurgan, ışığı sevmeyen, gübresi ekosistem için değerli olan bir hayvandır. Kırmızı kaliforniya solucanı; fiziksel dayanıklılık, yüksek üreme kapasitesi, daha geniş yaşam koşullarına hitap etme, evcilleştirilmesi, kalabalık ortamlarda yaşamaya uygunluk ve yüksek mama tüketimine sahip olma gibi özellikleri ile solucan gübresi üretiminde diğer solucan türlerine göre daha tercih edilebilir bir tür olmaktadır.

Tokat Solucan Gübresi Toprağın kalitesi için önemli rol oynayan solucanlar, bitkilerin daha sağlıklı gelişimini sağlamaktadırlar. Solucanların yaşadıkları topraklar, bitki ve meyvelerin yaşaması açısından daha elverişlidir. Tokat Solucan Gübresi Dışkılamış oldukları gübreler sayesinde hem bitkiler hem de toprak beslenmektedir. Solucan gübresi ile yetişen bitkiler diğer kimyasal gübrelerle yetişen bitkilere göre daha yeşil ve daha sağlıklıdır.

Tokat Solucan Gübresi veriler yaşam alanı, kullanılan mama, sıcaklık, nem ve pH değerlerine göre farklılık gösterebilir. Daha fazla bilgi için blogumuza göz atabilir ya da iletişim bölümüden bize ulaşabilirsiniz.

Tarsol Farm Tarım olarak, Kırmızı Kaliforniya Solucanı (Eisenia Foetida) gübresi başta olmak üzere, canlı tür ve sayım garantili solucan, solucanlarınızı beslemeniz için tam fermante mama, yeni başlayacaklar için gübre üretim seti satışımız ve satış öncesi/sonrası ücretsiz destek hizmetimiz mevcuttur.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı, (Latince, Eisenia Foetida) ilk defa Kaliforniya’da melezlenmesi dolayısıyla bu isimle adlandırılmıştır. Karakteristik özellikleri olan ve ekolojik önemi fazla olan canlılardır. Doğadaki rollerine baktığımızda solucanların toprak üzerindeki yararlı etkileri saymakla bitmez. Tokat Solucan Gübresi Kırmızı kaliforniya solucanın özelliklerini sıralayacak olursak; çok zayıf ışık dışında tüm ışıklardan kaçarlar ve güneş ışığına maruz kaldıklarında kısa süre sonra ölürler. Doğurgandırlar. Gübresi toprak ve bitki dostudur.

Tokat Solucan Gübresi

Solucan Gübresi, Kırmızı Kaliforniya Solucanı olarak da bilinen Eisenia foetida toprak solucanının, organik olarak yetiştirilip, hayvan dışkıları ve bazı organik bitkisel ürünlerle beslenerek ürettikleri toprak düzenleyici ve bitki besleme materyalidir. Samsun solucan gübresi yararlı mikroorganizma açısından oldukça zengin bir üründür ve azot, potasyum, fosfor ayrıca birçok faydalı mikroorganizma içermektedir. Tokat Solucan Gübresi Bu değerler sayesinde solucan gübresi organik olarak kabul edilen eşsiz bir gübredir.

Fermente Solucan Maması, seperatörden geçirilmiş büyükbaş hayvan gübresi ve organik atıklardan oluşur. Sepere edildiğinden dolayı, pH seviyesi ve karbon/azot dengesi solucanların sağlığı için uygundur. İçerisinde zararlı böcek ve bakteri barındırmaz. Kokusuzdur.

Başlangıç kiti, uygun bir ortamda, kendi solucan gübrenizi üretebilmeniz için gerekli olan solucan, 1 aylık mama, solucan yatağı ve kaptan oluşur. Tokat Solucan Gübresi Seti alıp solucan gübresi üretmeye hemen başlayabilirsiniz. Kontrolü ve sayımı kolay baslangıç kitimiz ile bu işle ilgilenmeye başlamadan önce evde yetiştirme, bakım, mama hazırlama ve solucan çogalması hakkında bilgi ve deneyim edinin.

Tokat Solucan Gübresi Az ışık alan, sıcaklığı dengeli bir ortamda, kokusuz bir şekilde, organik atıklarınız (yumurta kabuğu, yeşillikler, çay posası vb.) ile solucan gübresi üretebilirsiniz. Tokat Solucan Gübresi Ürettiğiniz bu gübreyi kendi bitkileriniz için kullanabileceğiniz gibi fazla miktarını da satabilirsiniz.

İstanbul Solucan Gübresi hizmetimiz ile, müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda çözümler sunmaktayız.
Destek Sistemi’ne giriş için tıklayınız.