Amasya Solucan Gübresi

Amasya Solucan Gübresi

amasya solucan gübresi

Amasya Solucan Gübresi yetişdirdiğiniz bitki veya ağaçlarda benzer belirtileri görürseniz, toğrağınızın bu besine ihtiyacı var demektir.
Bitkiler ve ağaçlar için önemli olan Azot-Fosfor-Potasyum-Kalsiyum-Magnezyum-Kükürt-Demir-Çinko-Mangan-Bakır gibi makro ve mikro elementlerin eksikliğinde neler olacağını gösteren resimleri mutlaka inceleyin.

Kırmızı Kaliforniya Amasya Solucanı Gübresi 

1. Miktar olarak 100bin solucanla başlamanızı tavsiye ederiz. 9 ay gibi kısa bir sürede solucan sayınız en az 1 MİLYON olacaktır. En az dediğime dikkat edin, bu sayı sizin solucanlarınıza gösterdiğiniz  bakım ile alakalıdır. Zaman olarak bu kadar bekleyemem diyorsanız solucan başlangıç sayınızı sermayenize göre artırmanız para kazanma zamanınızı erkene çekecektir unutmayın.
2. Yetişkin bir solucan günde ortalama 0.3-0.4 gram  gübre üretir. 100bin  solucanınız size günde 40kg gübre üretecek. 30 günde en az 1200kg gübre üretmiş olacaksınız.

3. Günümüz piyasasında organik solucan gübresinin kg fiyatı 2-2.8 TL dir.

 

Amasya Organik Gübre UNUTMAYIN HER GEÇEN AYLARDA SOLUCAN SAYINIZ ARTACAĞI GİBİ KAZNACAĞINIZ PARALARDA ARTACAKTIR.

 

Amasya Solucan Gübresi Nedir?

İnek gübresinin en az 15 gün süreyle fermantasyon yapılarak elde edilen mamanın Kırmızı Kaliforniya Solucanlarına yedirilmesiyle elde edilen gübredir. Hasat edilen solucan gübresinin en az 3 ay süreyle dinlendirilmesi suretiyle her türlü tarım alanında kullanılır hale gelir. Toprak düzenleyicisi olarak kullanılması son derece uygundur. Tamamen organik olduğu için her türlü ağaç, fidan, sebze, meyve, fidan ve seracılıkta kullanılması uygundur.

Amasya Solucan Gübresi isteyen üreticilerimiz için almış olduğumuz tarafsız laboratuar raporunu arz etmekten mutluluk duyarız. Sahtekarlığın her sektörde olduğu gibi solucan gübresi üretiminde de olduğunu düşünerek siz sayın üreticilerimize sertifikasız gübre almamalarını önemle rica ederiz.

Kırmızı Kaliforniya Solucanı Gübresi Faydaları Özellikleri Nedir?

-Amerika Kaliforniya’da melezlenmiş ve kültürü alınarak kültür solucanı olarak yetiştirilmiş Eisenia Foetia isimli solucan türüdür.

AMASYA SOLUCAN GÜBRESİ

-Koyu kırmızı renktedir, diğer toprak solucanlarına göre daha narin, zayıf ve küçüktür.

Amasya Solucan Gübresi daha çok yumurtlama özelliğine sahiptir ve hızla çoğalırlar. Az miktarda başladığınız solucan sayınız kısa zamanda artacak hızlı bir gübreleme sağlayacaktır. Toprağınızı zararlı düşmanlara karşı daha dirençli hale getirirler, sindirim sistemindeki 32 adet enzim ile parçalanmaya yardımcı olurlar, derisindeki solem sıvısı bol miktarda gübreye geçer ve daha dayanıklı hale gelmesini sağlar.

-Yetişkin bir solucan 5 ile 8 cm uzunlukta olur, 0.8 İle 1.0 gr ağırlığına sahip olur. Yaklaşık 10-12 yıl yaşarlar. Güneş ışığından korunmalıdırlar. Uygun ortam sağlandığında yılda 16 katından fazla bir sayıya ulaşırlar.

-Amasya Solucan Gübresi ayrım gözetmeksizin her türlü toprak türünde ve tarım kültüründe kullanılır.

Samsun  Solucan Gübresi Bitkinin direncini artırır, yaprakları daha dayanıklı hale getirir, donmaya karşı bitki köklerini ve yaprakları dirençli hale getirir, büyüme ve gelişme hızını %10-20 oranında artırır, erkencilik özelliği kazandırır.

Organik Gübre Dönemi

-Topraktaki organik madde miktarını artırır.

-Bitkide kök gelişimini hızlandırır ve güçlü olmasını sağlar, saçaklanmayı artırır, filizlenmeyi artırır.

Amasya Solucan Gübresi Solucanların kendilerini korumak için salgıladıkları Solem Sıvısı gübreye bol miktarda geçer. Bu sıvı sayesinde bitkinin hem kökleri hem yaprakları hastalıklara karşı daha dirençli olur.

-Solucanların sindirim sisteminde bulunan 32 adet faydalı enzim ve mikroorganizma sayesinde topraktaki zararlı bakterilerle mücadele eder ve onların zararlı etkilerini ortadan kaldırır. Bitkinin hastalıklara karşı direncini artırır.

Amasya Solucan Gübresi İçeriğindeki bitki besin maddeleri, makro ve mikro elementler suda yavaş çözülerek bitkinin uzun süre beslenmesini sağlar, her gübrelemede faydaları artarak devam eder.

-Topraktaki mikroorganizma sayısını artırır.

-Toprağın su tutma kapasitesini artırır, topraktaki su buharlaşmasını en az seviyeye indirir

-Toprağın Ph’nı düzenler. Kök tarafından alınamayan FOSFOR, POTASYOM, DEMİR gibi elementlerin suda çözünmesini sağlayarak bitki tarafından alınmasını sağlar.

Amasya Solucan Gübresi %100 gerçek nefaset, lezzet ve aromaya sahip ürün yetiştirilmesini sağlar.

-Özellikle kimyasallarla kirlenmiş, kuvvetini ve canlılığını yitirmiş, yorulmuş toprakların düzelmesine yardımcı olur. Bu sayede kimyasal gübre kullanımı zamana bağlı olarak azalarak tamamen ortadan kalkar.

-Asitli kumlu toprakların parçacıklarını birbirine bağlar, ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli hale getirir.

-Toprakların bitki gelişimi için daha uygun bir yapıya kavuşmasını sağlar.

Amasya Solucan Gübresi %100 Organiktir, %100 toksit madde içermez ve ekolojiktir. Bu gübre ile yetiştirilmiş bitkilerde Nitrat kalıntısı bulunmaz. Yurt dışı ithalat testlerinde raporlarınız toksit madde olmadan uygun halde çıkar, Kokusuzdur. Suyu havayı ve ortamı asla kirletmez.

Amasya Solucan Gübresi İçerisinde asla organik olmayan bir madde içermez.

Amasya Solucan Gübresi zararlı mikro organizmalar, ot tohumları, parazit yumurtaları ve diğer hastalık yapıcı maddeler içermez.